| FullFr8 a întrebat:

Cum as putea sa fac un fel de upgrade la PC? Adica sa schimb placa video. Ce fel de placa video imi recomandati si ca pret, si pentru cat de buna e, dar sa pot cu ajutorul ei sa joc si o varietate mai mare de jocuri si sa vizionez videoclipuri in mai mult de 480p fara sa mi se blocheze.

Răspuns Câştigător
| stef07 a răspuns:

Sall.pai ce placa de baza ai AGP sau PCI express? daca ai AGP gasesti f geru pentru ca sunt modele vechi daca ai PCI gasesti repedebig grin.eu iti recomand GEforce pentru ca sunt f bune GEforce modele peste 7000 sau mai buna! geforce 7050pv, 7200. cauta pe net asa si alegeti

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Nu cred ca merita upgrade. Daca acum ai pc care intampina dificulati in 480p e clar ca ai un pc batran. Si in acest caz nu merita nici un ban in upgrade. Ci mergi direct, pe platforma noua.
Sau altfel zis, strange un 1300-1400 lei si cumperi pc nou, e cel mai bine asa.
SA investesti in ce ai acolo e ca si cum ai baga bani intr-o dacie batrana. Nu rezolvi mare branza, si pui ceva, cade cealata, si tot nu scoti ceva bun.
Uite o platforma noua: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/716806/