| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa imi micsorez pingul? mi-am schimbat si furnizorul de internet (ce e drept e un pic mai mic dar tot nu ma ajuta la ce imi trebuie) si degeaba. astept raspunsuri.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai tu cum sa influentezi timpul de transfer prin retea, el depinde de calitatea conexiunii tale la net si a serverului pe care incerci sa il accesezi precum si de logistica dintre cele doua

| K0sti a răspuns:

Ce sa faci?

| CPAElites a răspuns:

Ce pc ai ma?

| Blacky6 a răspuns:

Pai in general ping-ul are legatura cu internetul sau chiar si cu piesele pe care le ai tu in PC, daca ai schimbat furnizorul de internet si problema nu a disparut incearca sa schimbi si unele piese din PC deoarece ele pot fi prea slabe si din cauza asta ai PING mare, sau sa-ti schimbi windows-ul deoarece el poate sa fie mai vechi iar un windows de general este recomandat sa il schimbi odata la 3 luni... poti sa-ti bagi ceva gen windows 7/10. Vorbesc din experienta deoarece si eu joc multe si am observat ca merge mult mai bine dupa ce am facut ce ti-am recomandat tie mai sus.Toate cele bunewinking