| irinel12 a întrebat:

Cum as putea sa imi recopar contul de Facebook daca nu am email pe el si numarul de telefon cu care ma logam nu il mai am mi-am schimbat parola si am uitat-o si nu am acces nici la numarul de telefon si nici la email ce as putea sa fac va rog daca stiti lasati-mi raspuns aici va rog sau pe gmail sau emailul meu nou astept raspunsuri

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si cum ti-am trimite pe vreo adresa de e-mail daca tu nu ai dat niciuna. La inregistrarea pe Facebook nu ai dat si o adresa de e-mail de-a unui prieten pentru recuperare? Daca nu, e clar ca nu mai poti recupera contul de Fb.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai nici adresa de email si nici telefonul cu care ai facut contul, nu se poate recupera nici un cont de FB!
Imi pare rau, dar este doar vina ta, cand ai schimbat telefonul sau emailul, intrai si iti schimbai informatia in contul de FB, daca nu ti-a pasat atunci, acum, cand nu mai ai acces la nici unul din cele 2 variante, ai pierdut sansa de a cere lui FB accesul la un cont care nu ai cum sa dovedesti ca este al tau.
Pe viitor, pune mana si noteaza-ti adresele de email si parolele si dcand ceva se schimba, mergi si schimba pe toate forumurile, aceste adrese de email sau numere de telefon.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Loool, cica sa iti lasam un raspuns pe mail, dar tu nu lasi niciun mail. Genial.

Aia e, daca nu mai ai nici mail ul nici telefonul, bye bye cont de Facebook, iti faci altul.

| Violleta2022 a răspuns:

Nota:
Cuvantul "recopar" - nu exista in limba romana!
Dar pentru el, ai putea sa folosesti in romana: " recuperez"

Bula
| Bula a răspuns:

Ia-ti adio, uite-ti acel cont.
Alta data noteaza-ti numele si parolele intr-un loc separat (carnetel), sa nu le uiti!

| Lioana a răspuns:

Dacă contul despre care vorbești conține datele tale reale: nume, data de naștere, localitate, poza de profil, atunci poți recupera contul scriindu-le celor de la Facebook, dând mailul tau actual și copie de pe cartea de identitate. Ei îți vor trimite un mail cu ce trebuie sa faci.

| irinel12 explică (pentru Lioana):

Si cum as putea sa ii contactez pe cei de la Facebook si unde as putea face acest lucru?