| dantiberiu a întrebat:

Cum cauta politia un iphone4. cum il poate gasi daca e furat, cum identifica hotu? si in cat timp, care sunt metodele lor

Răspuns Câştigător
| ταξιδιώτης a răspuns:

Intai asteapta sa depui o reclamatie dupa asta cam la 6-10 luni, n ani daca mai are biciclu' in stare de functionare o ia la pas tragand cu coltu' ochiului in stanga\dreapta la poznaru' delicventului (orice misca e in colimatoru' lui)pan' la proba contrarie toti "e" infractori.Cum il gaseste, infractoru' cauta sa-l vanda si cata din butic in butic sa faca troc cu el po' paine, niscaiva tutun sau pu'n fir da etno botanice, curcanu' are pasarelele lui care-i "ciripesc" si realizeaza flagrantu'. Acesta este un pamflet ia-ti adio de la iphone daca l-ai pierdut si daca l-ai furat laughing ip-ul lui se trimite in centrala, nu numarul si te depisteaza

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Metoda e sa iti iei adio de la telefon. Vrajeli d`astea am mai auzit...

Metode sunt, dar nu sunt pentru prostime. big grin Adica daca tu te duci la politie, reclami furtul, ala o sa inregistreze reclamatia si tu ramai cu buza umflata. big grin

| quintron a răspuns:

Cati politai ai auzit sa caute un caine furat! dara sa caute un telefon!

| miolina a răspuns:

Ca politia sa gaseasca un iphone4, cred ca ar trebui sa se sune la nr. acestuia, de tinut convorbirea in actiune, iar politia are metode de a localiza adresa convorbirii; si ca sa identifici hotul, trebuie a se identifica amprentele lui, si alte ingrediente, adresa, loc de munca, etc.