| Valentinasofi a întrebat:

Cum deblochez un card "Transcend SDHC 4GB"'? daca mai este posibil...

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Cum "deblocat"?
Nu mai poti inregistra pe el?
- Daca e asa, pe una din partile laterale e un butonas. Pozitia lui normala trebuie sa fie SPRE CONTACTE. Daca e invers muta-l.

| Valentinasofi explică (pentru horia2012):

La mine problema e ca nu citeste calculatorul pozele care sunt pe el, zice ca e blocat, si nu mai stiu ce sa fac... oare o sa-mi mai pot recpera informatiile de pe el?

| horia2012 a răspuns (pentru Valentinasofi):

Scoate-l din calculator. E un card mare, are acel butonas. Muta-l.

| Valentinasofi explică (pentru horia2012):

Da fac asa, si mai apoi imi apare o mapa alba mai apoi aleg cu sa-l citesc si nu merge cu nimic nici cu photoscape...

| Valentinasofi explică (pentru Valentinasofi):

Fisierul pe care trebuie sa-l citeasca e de tip DCIM.

| Allexinno1988 a răspuns:

Buna il poti face baga-l in laptop si formateaza l si iti va merge

| Valentinasofi explică (pentru Allexinno1988):

Cum il formatez?

| Valentinasofi explică (pentru Allexinno1988):

O sa-mi pierd tot de pe el dupa ce il formatez?