| cataif a întrebat:

Cum dezinstalez un program in Windows Vista?

6 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Vista nu se dezinstaleaza. Poti face un downgrade de la Vista la XP. Cel mai simplu este sa-ti salvezi datele si sa instalezi un alt sistem prin formatarea in prealabil a partitiei. Ai grija insa sa-ti faci rostul de driverele calculatorului care sa functioneze pe noul SO

| kinkyk a răspuns:

Cel mai simplu deschizi un My computer si ai in bara de sus Uninstall or change programs. daca nu, din Control Panel > Programs and Features > Uninstall...
"Programs and Features" este echivalentul din Win 2000/XP pentru "Add/Remove Programs".
sau
Start\Control Panel\Programs\Uninstall a program. In fereastra care s-a deschis selecteaza programul pe care vrei sa-l dezinstalezi si apasa Uninstall.

nony
| nony a răspuns:

La fel cum dezinstalezi si la XP. din Control Panelwinking

| withoutme a răspuns:

Control panel uninstall programs este scris sub programs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri in control panel, apoi in programs and features si acolo gasesti toate programele pe care le ai instalate in pc. de acolo te descurcihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste RevuUninstaller, cu el reusesti sa dezinstalezi foarte bine un program. nu raman unme.