| Broadband a întrebat:

Cum e cu automatic updates,
are ceva daca il las pe off.
de fiecare data cand pornesc pcu imi arata install updates.
daca il opresc imi zice ca sunt vulnerabil la virusi.
dar am antivirus, pentru ce imi mai trebuie asta? cu windows firewall.
lamuriti-ma si p mine.
funda!

3 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Daca windows-ul este licentiat il poti lasa pe ON, insa daca este piratat, lasa-l pe OFF fiindca nu va face nimic altceva decat sa-ti cauzeze si mai multe probleme. (Genuine validation etc.)
NU se va intampla nimic rau daca-l vei pune pe OFF!
O zi buna! happy

| Bybanu a răspuns:

Nu are nimic daca il pui pe off. Opreste-l si de aici:
Start->Control Panel->Security Center si pe partea stanga ai Change the way Security center alerts me, dai clcik acolo, si debifeaza Automatic Updates

| ForteGames a răspuns:

Daca nu te descurci cu el da-mi accept la webmaster.joseph si vb acolo. te ajut eu cu orice problema pe care o intampini la pc-ul tau