anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Cum e windows seven?

Răspuns Câştigător
| viorel2c a răspuns:

A aparut, l-am instalat dar deocamdata e versiune beta si toata lumea se plange de lipsa sunetului.Nu vrea sa instaleze(sau nu stie)driverele placilor de sunet.De asemenea unele programe nu sunt adaptate pentru seven.Nici nu stiu cine ar trebui sa vina primul in intampinarea celorlalti -Microsoft pe de o parte sau toti producatorii de soft sa-si faca programele pentru 7.Deci deocamdata nu-l instala.

6 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Pai inca nu a aparut.

| videoblog a răspuns:

Detalii si aici - http://www.bagatare.ro/? p=275

cristian
| cristian a răspuns:

Dupa ce o sa mancam pe paine iti spunem.

| MihaiA a răspuns:

Videoblog .au aparut cateva RC-uri ( Release candidate ). si sunt destui care il testeaza tongue ma bate gandu sa-l iau sa-l instalez si eu.

| stealthb a răspuns:

Nu au aparut RC-uri, ci au aparut multe build-uri. Poti downloada Beta oficial de la microsoft (build 7000) gratuit, legal si iti va merge pana pe 1 august 2009. De la 7000 au mai aparut multe builduri, cel mai recent fiind 7057 care aduce multe schimbari vizibile. Oricum in mare se pare ca va fi "noul XP" deoarece este foarte rapid, consuma putine resurse hardware si este eficient. va fi mult mai flexibil in sensul ca nu-ti va baga pe gat IE si Windows Media Player, utilizatorul avand posibilitatea sa scoata de tot aceste programe. Interfata grafica este foarte intuitiva si simplu de utilizat. Ceea ce multi utilizatori XP nu realizeaza este ca desi Vista consuma resurse mai multe, implementeaza niste standarde de care nici nu se auzise acum 8 ani cand a fost facut XP-ul. Dar asta e alt subiect happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai sa ma sa-l gust si-ti spun!