| anonim_4396 a întrebat:

Cum este amenintata marea neagra si ce se poate face impotriva lor?*(amenintari de genul poluare si altele,,,)

Răspuns Câştigător
| Kyttynna a răspuns:

Marea Neagra a devenit imputita la cate gunoaie arunca lumea pe plaja si in apa si cati nespalati intra in apa in fiecare sezon.
Solutia: A se gasi o modalitate de a educa prostimea sa recicleze in pubele special amenajate si a acorda amenzi usturatoare pentru poluaare si taxa mare de intrat in apa si facut plaja. Adica sa fie ca la strand: intrare cu taxa, ca in unele statiuni fitele trebuie sa coste, n-am dreptate?

1 răspuns:
| Puțin_Vlatimir_1990 a răspuns:

Nu prea cred ca vor face ceva în privința asta dar este posibil...