| S3c0ndSh0t a întrebat:

Cum este mai bine sa ai rezolutia la Windows 7 mai mica sau mai mare? Am un procesor Dual Core si 1 gb ram si se misca foarte bine pe ambele rezolutii adica si mai mare si mai mic dar nu stiu cum sa las

3 răspunsuri:
| username a răspuns:

Rezolutia tine de palca video, mai exact de memoria ram a placii video (GDDR).

| thekillerboyka a răspuns:

Omule. NU procesorul si nici memoria nu afecteaza performata pe care o ai cu o anumita rezolutie! Aceia e placa video! happy Acuma sa-ti raspund la intrebare. Cu cat rezolutia e mai mica cu atat mai bine... in fine sfatul meu pentru tine e si pentru alceva! Puneti windows XP sau fa-ti repede un upgrade la memorii ( mai exact 4G + ) deaorece stocarea in windows 7 se face mai eficienta zic ei. asta daca ai memorie decenta... de ce? deoarece unele programe care in xp erau puse in HDD sunt stocate in memorie si ocupa mai mult. Vreao 700Mb ii pierzi numa de la windows! Dapai sa mai faci ceva. Daca stai doar pe mess si asculti o muzica poti sati mai pui un modul de un Gb. dar daca vrei jocuri! Neaparat XP sau 4gb! happy aaa si ca spui tu ca ai procesor dual core nu ne lamuresti prea mult! frecventa near lamuri mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa pastrezi rezolutia monitorului.