| wondrer a întrebat:

Cum este windows vista? ca tare mult vreau sa stiu.de la unii ca e cool, iar de la altii e naspa.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Arata frumos, problema este ca e prost optimizat, deci se misca mult mai greu.

Insa iti recomand cu toata caldura windows 7.
In cele mai multe situatii ruleaza chiar mai bine ca XP-ul.

Cine spune ca XP-ul este mai bun ca 7, vorbeste doar din auzitele gurilor rele, sau daca ii merge lui mai prost, inseamna ca l-a testat pe-un calculator foarte slab.

Dar sa stii ca daca esti gamer, si ai mai putin 2gb ram, o sa-ti cam faca probleme la unele jocuri.

| lucian a răspuns:

Mult mai bun windows 7

| House a răspuns:

E bun daca stii sa umbli cu el, la jocuri e problema unele nu merg...
http://www.youtube.com/watch?v=0lY0_yIQM8Y

Eu folosesc Windows 7

| deny a răspuns:

Am avut windows vista era foarte fain apoi la shimbat cu winows 7 si mergea groaznic iar acum am windows xp si merge super! vista si 7 folosesc mult ram si e naspa la jocuri ca merg sacadat

| Flav a răspuns:

Eu de cand am windows vista vreau sa-mi programez o consultatie la psiholog, m-a facut psihic. :-s

| SteauaNordului a răspuns:

Windows vista e mai special din punct de vedere al aspectului, dar ca performante e foarte prost. iti recomand un windows 7, seamana cu vista la aspect si e mult mai performant

| AlexDoud a răspuns:

Este cam porcarie windows vista are multe pretentii la programe si mai ales la jocuri unele nu merg eu iti recomand windows 7 sau windows XP

| A_6275 a răspuns:

Nu este de loc bun. Eu iti recomand Windows 7. Windows 7 este din 2007 si este o copie mult mai inbunatatita a lui Windows Vista.

| deutzik34 a răspuns:

Eu am windows xp si nu am probleme cu el

| wondrer explică:

Multumesc baieti. o sa iau windows vista.