| Plecatadeparte a întrebat:

Cum fac atunci cand postez pe fb ceva de pe mobil sa imi arate si orasul de unde postez? Gen near Bucuresti.
Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| xry a răspuns:

Pai, inainte sa postezi ceva [dupa ce scrii textul] jos apar simboluri si e un cerc cu varflaughing si dai pe ala pornesti GPS`u si iti arata unde estismug, sau scrii tu orasul. Bafta.

| Lorena789456 a răspuns:

Cand dai sa postezi iti apare acolo o bara ( fereastra ) cu POSTEAZA ( dedesubt unde scrii mesajul ). Langa posteaza se afla 3 simboluri : pentru prietenie, un ceas si inca ceva ( al treilea ). Apesi acolo si scrii unde te aflii tu