| MaryaMayra a întrebat:

Cum fac ca atunci cand postez ceva pe facebook sa imi apara si orasul in care sunt in acel moment? (exemplu: near Bucuresti)

3 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Ai mai jos un buton pe care va scrie, atunci cand dai cursorul mouse-ului peste el, "Adauga o locatie pentru aceasta postare". E fix a doua optiune, dupa cea de etichetare de prieteni la postarea respectiva.

| CryShiAtat a răspuns:

Dai pe una din pictogramele acelea, nu cea cu fotografia smile-ul şi +friend iar acolo scrii iniţiala locului unde te afli. happy

| Beccaaa a răspuns:

Dai check-in.