| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac rebusuri in Microsoft Office Word 2003?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Folosesti butonul Table/Insert/Table si iti intra o fereastra de unde poti selecta numarul de randuri si coloane, precum si dimensiunea coloanelor (cea a randurilor va fi in functie de marimea literei folosite). Succes si numai bine!

| Ella3133 a răspuns:

Selectezi spatiul cat de mare il vrei, pe banda une il imprimezi este o cazuta in care sctrie '+a+' si poti scrie in locul respectiv, ca sa ii tragi liniile e duci un pic mai incolo si gasesti ceva de genu 4 patratele de caiet de matematica cu o linie jos alegi tipul de linie si dai click pe casuta, daca ai gresit casuta(prea mica, prea mare) dai click dreapta pe ea si delete