| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac rost de internet pentru Tableta galaxy tab doi daca nu are 3g si sunt intr-o zona fara semnal wireless? (vreau sa am internet la tara)

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Iti trebuie un hotspot mobil: un router portabil cu WiFi si 3G cu cartela. am vazut ca este la cosmote un astfel de device: http://www.cosmote.ro/ro/connect3G.aspx?ns=-10000&cid=20090&p=4 (MF60)

| Mihaita23 a răspuns (pentru al3xander):

Si modemurile functioneaza si daca tableta nu are 3G?

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Da, pentru ca ele au 3G incorporat si dupa se transforma intr-un router wireless portabil. tu cu tableta trebuie doar sa te conectezi la el prin WiFi si gata. aceste modemuri sunt cu 3G deci iti trebuie un abonament. du-te la cosmote, Vodafone, Orange si vezi ce oferte sunt.

| snzpaul a răspuns:

Wi-Fi portabil, e un hotspot, cum s-a zis si mai jos, se include in abonamente.
Fara router / 3G nu-ai cum sa faci rost de internet.