| Paduraru_Stefanut_1990 a întrebat:

Cum fac sa am la win10 2 monitoare?

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

E aceeasi treaba ca la orice windows, de obicei placile video au mai multe porturi: vga, dvi, hdmi. Poti pune un cablu la un monitor, si alt cablu la alt monitor, dar intervine o problema, risti sa suprasoliciti placa video, iar daca nu ai un cooler bun, e posibil chiar sa o strici. Din aceasta cauza majoritatea celor care folosesc doua monitoare au cate 2 placi video. (daca ai o placa video puternica e posibil sa nu o stresezi prea tare cu doua monitoare, daca ai nelamuriri pune numele placii tale video si mai vorbim happy )

1 răspuns:
| peperonies a răspuns:

Pasul 1 bagi 2 monitoare in placa video. pasul 2 ai 2 monitoare.