Întrebare recomandată | Edward92 a întrebat:

Cum fac sa blochez o aplicatie sa nu se mai poata lega la net? de exemplu Photoshopul. Stiam ca prin FireWall dar nu stiu exact cum. Cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| cristy1993 a răspuns:

Activezi FireWall
Start-Control Panel-Security Center-Windows Firewall-ON

| Edward92 explică (pentru cristy1993):

Asa eu am Windows 7 si al am in Ro. Paravan de Protectie asta ar trebuie sa fie...si daca nu am un anumit program in acea lista al adaug si bifez acea casuta sau al las nebifat?

| cristy1993 a răspuns (pentru Edward92):

Adaugi si bifeziwinking

| Edward92 explică (pentru cristy1993):

Mersi happy

| cristy1993 a răspuns (pentru Edward92):

Cu placerewinking

5 răspunsuri:
| Memy a răspuns:

Super raspunsuri! happy Control panel > Setari avansate (apare o casuta noua).
Setari iesire (sau reguli iesire) in coloana stanga. dupa ce ai dat click in stanga in drepta de tot ai New Rule (Regula noua). dai acolo. Iar se deschide o casuta > Selectezi program> Urmtorul> Dai browse cauti programul, dai Urmatorul> Blocheaza conexiunea! Nu raspunsurile vage ale colegilor