| Mh_Mario_2003 a întrebat:

Cum fac sa imi arate o sageata albastra langa numele de Facebook? cum arata la vedete?

Răspuns Câştigător
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Bifatul albastru o au doar persoanele cu cont verificat de cei de la Facebook, Instagram. In special paginile, nu conturile lor personale. Daca esti o persoana publica, una cunoscuta, cei de la Facebook te controleaza daca esti acea persoana cu adevarat ca sa nu furi indentitatea alteo vedete si sa induci fanii in eroare! Tu singur nu poti face nimic cu asta, decat cei se la Facebook! Daar..doar daca esti cunoscut/a!

1 răspuns:
| NoLongerInUse a răspuns:

Cum a zis si Georgiana, daca nu esti o personala "publica" si cunoscuta (cantaret, actor etc.) nu poti sa obtii acea insigna.

Ai aici o pagina oficial FB cu mai multe detalii despre insigna: https://www.facebook.com/help/100168986860974/?ref=u2u

Aparent nu e disponibila pentru toata lumea. Cum am spus, e destul de greu sa iei una daca nu esti o persoana cunoscuta/oficiala.