| Ionică a întrebat:

Cum fac tabel in Microsoft Office Word 2007?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din Table/Insert/Table si ti se deschide o fereastra in care inscrii numarul de coloane(Column) si numarul de linii(Rows) si OK.

| Mihai03 a răspuns:

De la Insert table si introduci numarul de coloane si linii.

| roxy_2350 a răspuns:

Ai sus in bara orizontala butonul INSERT dai acolo si dedesubt de butonul insert ai TABLE si alegi cate randuri si coloane vrei sa contina tabelul...

| ikram a răspuns:

Table - Insert - Table si selectezi numarul de linii si de coloane care vrei sa le aibe tabelul. Apoi scrii in fiecare casuta ce doresti tu. Poti sa dai click dreapta pe table dupa ce il creezi dai click drepta pe ei, si dai table proprieties pentru a-l aseza in pagina si scrisul din interiorul casutelor. Si tot cu click dreapta, bordings and shadings ca sa faci linii mai groase mai subtiri, in fine, sa il faci mai frumos.