| LeAnonim1 a întrebat:

Cum fac un server de samp

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AnDyAnDy13 a răspuns:

Pai trebuie sa ai San Andreas instalat.
Dupa ia-ti SA-MP 0.3d de pe www.sa-mp.com.
Mai jos este Windows Server, il iei si pe ala, il dezarhivezi si intri in server.cfg cu Notepad.
Acolo observi cateva chestii.
La lanmode pui 1, rcon_password pui orice parola dar sa nu ramana changeme deoarece nu va merge server, la maxplayers pui orice numar pana in 800, la port de preferabil sa ramana 7777, la hostname este numele serverului, deci pui orice nume, la gamemode0 trebuie sa pui numele unui gamemode din folderul gamemodes cum ar fi grandlarc, la filterscripts le iei de pe net si le gasesti in folderul filterscripts, la plugins lasi asa, la announce pui 1, la query lasi asa, la weburl pui orice site, chiar forumul serverului, la maxnpc lasi asa, la onfoot_rate 40, incar_rate 40, weapon_rate 40, stream_distance 300.0 si la stream_rate 1000 lasi totul asa.
Apoi salvezi, inchizi server.cfg, deschizi samp-server (se va deschide o consola), apoi intri in SA-MP, bagi ip-ul tau la favorite (ca sa aflii ip-ul cauta pe net myip) si la sfarsit sa pui portul adica :7777 ca exemplu 50.52.45.80:7777. Apoi dublu click si intri pe server. Funda? Merit pentru ca am scris mult!