| RebecaManea a întrebat:

Cum fac upgrade la facebook? să îmi apară bara aia cu notificări deasupra la chat?

1 răspuns:
| denisTiky a răspuns:

Depinde daca vrei pe telefon sau pe PC. Daca doresti sa faci upgrade-ul la Facebook pe telefon atunci trebuie sa intri pe Google Play (unii il au in telefon si sub numele de Play Store sau Magazin Play) sa cauti la bara de search "Facebook" si dai pe el. Dupa trebuie sa iti apara 2 butoane; prinul este de uninstall(dezinstalare) si al doilea este de update(actualizati). Iar tu vei da pe cel de actualizare(update). Insa daca vrei pe PC atunci nu am eu ce sa fac, pe facebookul de pe internet esti la zi cu toate actualizarile(se fac in mod automat). Sper ca te-am ajutat, funda?