| anonim_4396 a întrebat:

Cum formatezi o baterie de samsung star?
cat trebuie tinut la incacrcat?

5 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Nu se formateaza bateriile de litiu si litiu ion sau polymer! Se incarca normal, la aceste baterii(acumulatori) nu exista efect de memorie pentru care era necesara incarcarea de 12 ore!"Spre deosebire de nichel şi baterii pe bază de plumb, un nou pachet de litiu-ion nu are nevoie de ciclism prin încărcare şi descărcare. Amorsarea va face o diferenţă mică, deoarece capacitatea maximă de litiu-ion sunt disponibile chiar de la început. Nici nu o descărcare completă a îmbunătăţi capacitatea unui pachet stins. "SURSA: http://www.e-cig-forums.com/showthread.php/76-Li-Ion-Batteries?language=ro

| frvtel a răspuns:

Primele trei incarcari sa fie de 16 ore.

| CybeRAthlete a răspuns:

12 ore - golit de tot - 12 ore golit de tot - 12 ore - golit de tot.
bafta

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Trebuie sa fie complet descarcat adica nu sa iti arate baterie descarcata si sa il inchizi uh...sa ti-se inchisa singur si apoi il bagi la incarcar fara sa il deschizi 12 h :X

| Sebi_2138 a răspuns:

Pana explodeaza. =)