| alexalexandrusincerul a întrebat:

Cum functioneaza camerele pe care ti le instalezi sa supravegheze camera cand esti plecat? Acelea cu aplicatie. Cat timp o poti folosi de la distanta si cum se incarca?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

O folosesti tot timpul, adica ea functioneaza tot timpul cit are surasa de curent si internet.
Sint care au baterie, aia tine nu stiu o luna sau mai mult, sau sunt camera la priza sau la curentul din camera conectate, caz in care alea vor merge permanent, bineintels tu poti vedea daca acolo la casa, la locuinta respectiva ai internet si pe telefon la fel ai internet.

Citeste si tu instructiunile, specificatiile la fiecare in parte si vezi, acolo spune si cum se instaleaza, ce app trebuie sa instalezi in telefon, cum se conecteaza la wireless etc.

Cit timp le poti folosi? Non stop, cum am zis atita timop cit o sursa de energie si internet, oricind poti accesa si sa vezi acolo in direct.

Răspuns utilizator avertizat
| UserRo10 a răspuns:

Depinde despre ce vorbesti si ce vrei.
Exista sistem de camere cu dvr ce inregistreaza si il poti accesa online (trebuie legat la internet prin cablu) si ai si backup fizic sau camere all-in-one sa ii zicem asa ce au card in ele si se conecteaza prin wifi. O mizerie din partea mea

| Jakye a răspuns:

Fereste-te de toate camerele "IP WIFI", de camerele de la BabyToy si HapseeMate. Si de cele care stocheaza inregistrarile pe carduri SD. Vei avea multe probleme cu ele, sunt niste chinezarii.

Va costa mai mult, dar monteaza-ti sistem de la HIKVISION, la care, daca vine unu sa iti fure camera, inregistrarile sunt salvate in alta parte (pe un SSD preferabil) si le poti vedea. La cele cu card SD, daca ti-au furat camera, nu stii cine ti-a furat-o.