| Emil_9679 a întrebat:

Cum functioneaza retelele de wireless pe laptop?

Răspuns Câştigător
| dimitri a răspuns:

Depinde de semnal, uneori bine, alteori prost happy
Poţi reformula întrebarea? Este prea generală

4 răspunsuri:
| sorinalaura a răspuns:

Pai...deschizi laptopul... apoi apesi butonul de wireless...si cauti semnal...de la altiii daca nu detii tu un rooter in casa... unele sunt codate deci nu ai sa le poti accesa ...altele au semnal prost si tot la fel nu-ti merg... dar poti incerca sa te conectezi la cele fara cod si cu semnal bun...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea laptopurilor vin deja doatate cu tehnologia necesara conectarii wireless. Wireless, sau conectarea fara fir, presupune retele de aparate interconectate pe baza de unde radio, infrarosii si alte metode fara fir.

| nelu a răspuns:

Laptopurile pot fi conectate si puse in retea de tip WLAN, cu sau fara acces la internet.

| Elena26 a răspuns:

Ca sa te conectezi wireless de pe un laptop, trebuie sa ai un card intern sau extern la laptop, care sa identifice retelele si sa se poata conecat la ele, De asemenea, ai nevoie si de o retea wireles la care sa ai acces.