| anonim_4396 a întrebat:

Cum gasesc telefonul furat
Mia furat telefonul la scoala si cum il pot gasi

15 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Ia-ți altul, cauți acul în carul cu fîn

| cristi202 a răspuns:

Daca e furat, si probabil de cineva care mereu ti-e aproape, nu il mai gasesti, a fost deja probabil vindut. Cel ce ti l-a furat nu cred ca e atit de prost incit sa il tina ca sa il vezi tu. Deci nu mai ai sanse sa il gasesti.

| DarQueen a răspuns:

Incearca sa suni pe numarul tau, si poti recunoaste persoana duap voce(in cel mai bun caz). Insa cred ca hotul a aruncat cartela ta si in cazul asta nu mai poti face nimic.
Trebuia sa fii si tu atent/a.
Un motiv bun pentru a NU cumpara telefoane copiilor. laughing
Bafta la investigatii.winking Sper sa il gasesti.

| Flaviius87 a răspuns:

Daca telefonul era unul care merita efortul, citeste aici cam ce ai putea sa faci:
http://trebuie-sa-asculti.blogspot.com/......a-fac.html
Iti doresc succes, si nervi de otel.
Ai putea de asemenea sa declari la politie ca vrei sa mergi si in instanta (asta ca sa te bage in seama si sa prinda pe cel ce a furat). Procesul de recuperare este unul lent, dar se poate!

| zxsds a răspuns:

Ce telefon aveai? Era performant? Avea wireless?
Ai avea o sansa daca cunosti adresa MAC a wireless-ului.

| Black_Cherry a răspuns:

Cine ti la furat? intreaba profesorii. daca nu e din scoala ta nu cred ca il mai poti gasi. suna la reteaua ta sa iti dezactiveze cartela daca ai abonament ca sa nu te trezesti cu o dita mai factura.

| Unique_8782 a răspuns:

Slabe sanse sa-l gasesti, mai bine spus sa ti se dea inapoi oh go on. sad

| adriancl a răspuns:

Angajeazati un spion sa il cautelaughinglaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea ai cum sal gasesti daca tio aruncat cartela la gunoi atunic adio tel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate prin IMEI, dar nu se baga nimeni, decat in cazuri f grave... daca tii neaparat sa-l gasesti, mergi in piata la `colorati` happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rind, trebuiea sa ei sama de el. da nci nu trege nadejda ca nul mai vezi.eu am avut alta situatie, da foaptul ca tot am ramas fara telefon Nokia 5800 ME demu o lina il cat si pin politie si asa, nu-i pot da de kapat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie mi l-a furat la scoala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie mi l-a furat la scoala
mi l-a furat flaugiu madalin din hulubesti

| Essence a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa te suni de pe un alt numar de telefon. Daca iti raspunde, poate vei recunoaste persoana.
Daca vezi pe cineva cu un mobil ca al tau, roga-l sa ti-l dea putin ( gasesti un pretext. Ex : vreau sa vad ce melodii ai in mobil ). Daca esti norocos/a si ti-l da, iti vei putea da seama daca mobilul e al tau sau e al persoanei respective. Oricum nu cred ca ar fi atat de fraier incat sa vina cu el la scoala si sa te mai lase sa te si uiti in el.
Oricum.
Good Luck!
winking

| Pingu122 a răspuns:

Daca era un telefon performant puteai sa instalezi aplicatia prey si i-ti spunea unde se afla mobilul tau