| Blak9Z a întrebat:

Cum imi aleg componentele pentru un pc de gaming(vreau sa il fac din piese).Imi puteti recomanda un site unde sa verific daca sunt compatibile.Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un buget maxim pentru acel pc de gaming? www.pcgarage.ro, cel mai bun site (stiu din experienta mea), pentru asa ceva, spune-le ce vrei sa joci, ce buget ai, si lasa totul in seama lor.

| Blak9Z explică (pentru anonim_4396):

M-am uitat pe site-ul lor dar nu gasesc nici o rubrica pentru asta.Asta este ce am ales nu stiu daca e ok http://www.pcgarage.ro/......t/2340710/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Blak9Z):

Ba exista, dupa ce salvezi wishlist-ul ai optiunea de a pune pe forum, s-au ar trebui sa iti apara in coltul din dreapta, suntem online, iti putem raspunde la intrebari, si sigur te vor ajuta!

5 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Ai grija ca placa de baza aleasa de tine este matx, format mai mic, nu stiu daca vrei asa sau nu, ai uitat sa pui memoriile RAM. Mai poti sa te uiti pe wishlist la altii, poate asa gasesti si alte sugestii. Gandeste-te ca nu vei mai schimba calculatorul cativa ani buni de acum incolo, alege piesele cu grija, mergi doar pe firme de renume si fiabile. Bafta!

| Blak9Z explică (pentru RS4):

Am refacut planul este ok? http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2342794/

| RS4 a răspuns (pentru Blak9Z):

Da in mare este ok. Gandeste-te daca poti face un efort sa iei sursa din prima configuratie, cea Seasonic de 620W, eventual un SSD pe care sa instalezi sistemul de operare, pe langa acel hard disk, si o placa de baza care sa nu aiba m ..sa fie simplu ATX... matx inseaman micro ATX, este o placa de baza de dimensiuni mai mici, dar daca tu asta iti doresti, asa sa fie. Bafta!