| Pintilie_Mihaela_1995 a întrebat:

Cum imi conectez laptopul la wireless?

3 răspunsuri:
| n1n1o a răspuns:

Sal, Instalaeaza driverul de wireless si apoi ai la conexiuni internet conexiunea ta wireless apoi dai 2x click si gata (in caz ca cere parola o ai pe spatele modemului)

| bonico a răspuns:

Buna,
Trebuie mai intai de toate sa dai enable la conexiunea wireless. Asta o faci cu o combinatie de taste Fn+F2 sau corespondentul laptopului tau - scrie in manualul laptopului.
Apoi in tray (dreapta jos langa ceas o sa-ti apara iconita corespunzatoare wireless) - dai dublu click - se vor afisa connxiunile existente wireless, alegi reteaua ta - pui de 2 ori parola si esti conectata.
Bafta... si funda daca ti-am fost de ajutor.