| hallo a întrebat:

Cum imi deblochez telefonul? Am SIM-ul blocat in vodafone. E un samsung sgh c 300.straight face

3 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Intrebarea ta este buna dar ce ai scris dupa nu is are rostul.
tu ai telefonul luat pe abonament? daca da atunci poti sa pui ce nr de Vodafone vrei tu ca va merge dar daca pui cosmo sau Orange nu mai merge telefonul.
pentru deblocare ai urmatoarele posibilitati:
1. te duci la ei si le ceri sa ti se deblocheze telefonul si asta in mod gratuit si numai dupa ce ai terminat abonamentul la ei si l-ai inchis.
2. te duci la orice ''mester'' care are magazin de telefoane si accesorii noi si second hand sau strict de reparatii.
3. ramai cu telefonul blocat caci poate este unul mai scump iar un urma unei deblocari/decodari poti ramane fara unele chestii in el.
folosesti in continuare Vodafone dar te pui pe prepay caci au din ce stiu cele mai bune oferte.
pentru mine cosmote sau frog nu exista deoarece sunt niste magari din foarte multe privinte pe care nu le voi descrie eu aici.

| onasis1961 a răspuns:

IIncearca:*2767*637# sau*2767*7822573738#

| HappySadness a răspuns:

Trebuie sa margi la magazinul de telefoane/cartele/etc. si sa intrebi un vanzator si t-il va dblocael sau va chema pe cineva. Asa a facut si un var de-al meuwinking