| svimp a întrebat:

Cum imi pot da seama daca aerul conditionat pe care l-am cumparat de curand (marca Dinamic 9000BTU ) are pompa de incalzire?

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Gasesti aici detalile cu privire la aparatul de aer conditionat pe care l-ai achizitionat: http://www.aerconditionat-prahova.ro/detalii.php?id=37
Ar fi trebuit sa gasesti informatia pe care o cauti in cartea tehnica a aparatului.

3 răspunsuri:
| bozo a răspuns:

Principiul general de functionare al unui aparat de aer conditionat de tip split este ca pompa de caldura functioneaza in ambele directii. Asta inseamna ca poate aduce caldura de afara in casa sau invers. Nu stiu ce inseamna pompa de incalzire dar pompa de caldura are cu siguranta.
Poti verifica daca aparatul incalzeste cu ajutorul telecomenzii. Daca ai un soare selectabil la "MODE" atunci aparatul incalzeste.
Cred ca in acest moment 99% din aparate au 4 functii: racire, incalzire, ventilare si dezumidificare.

auran
| auran a răspuns:

In specificatiile tehnice ale aparatului vei gasi cu siguranta si acest detaliu (daca il are)

| eeeeeeeeee a răspuns:

Ai cumparat aer...nu mai conteaza daca e conditionat sau...neconditionat.laughingdar ai cumparat aer? in ziua de azi se vinde orica, frate.