| Laurretta a întrebat:

Cum imi pot dezactiva profilul de pe facebook doar pentru un timp? De cand mi-am activat timeline-ul nu mai gasesc optiunea de stergere a profilului.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Logheaza-te pe facebook si apoi->Intra aici -> https://www.facebook.com/settings?tab=security
In partea de jos a setarilor, gasesti "Deactivate Account" ( "Dezactiveaza cont").
Selectezi un motiv pentru care doresti sa dezactivezi contul, modifici eventuale setari ale grupurilor create, bifezi sau nu celelalte optiuni.
Click pe "Confirm".
Informatii importante privind dezactivarea contului :
datele personale nu sunt sterse
profilul este salvat pentru o eventuala reactivare
utilizatorul devine invizibil pentru ceilalti utilizatori
Facebook salveaza profilul, astfel încât în momentul în care decizi sa revii, toate vor fi la locul lor ( imagini, prieteni, aplicatii etc.)
Bafta!

1 răspuns:
| TreiSurori a răspuns:

Atentie! poti sa reactivezi in maxim 14 zile
dupa 14 zile til sterge de tot automat.