| Babiciandreas a întrebat:

Cum îmi pot elibera spațiu de stocare al tabletei?
Plz help

Răspuns Câştigător
| Kajun a răspuns:

Intra la setări și dai la stocare și vezi acolo ce ocupa, cel mai mult e cache care sunt fișiere nefolositoare care ocupă cam multa stocare. Sau dacă reușești poți instala CCleaner.

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Am patit si eu ca tine cu o tableta. Nu mai puteam descarca nimic din Google Play ca imi arata ca nu e spatiu de stocare, desi stersesem tot ce avusem de pe ea. Am resetat-o la setarile din fabrica, sibproblema a disparut.
Reseteaza-l si tu, si rezolvi problema.

| Babiciandreas explică (pentru cristi202):

Da,asta era problema cred,"fișiere cache"
Nu pot reseta tableta că am pubg pe el și Netflix pe el, și nu vreau sa risc
Dar mersi
Cred că problema cea mai mare e că cere schimbata cu una noua, bănuiesc, că o am de 3 ani, si e o tableta Lenovo alba
Mulțumesc pentru toate sfaturile
O zi buna tuturor!?

| aXy99 a răspuns:

Stergi aplicatii, poze, videoclipuri, fisiere etc. care nu iti trebuie.

| Babiciandreas explică (pentru aXy99):

Pai asta-i problema, că nu am nimic în plus, am tableta de 3 ani, nu știu dacă acestai motivul, efectiv nu îmi pot actualiza jocul acela Lung, și nu mai pot descărca nimic, nu înțeleg, nu știu ce să fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să dezinstalezi aplicaţiile pe care nu le foloseşti, să le dezactivezi pe cele preinstalate pe care nu le foloseşti şă să ştergi memoria cache a fiecărei aplicaţii în parte.

| aneliram a răspuns:

Sa stergi din poze, fisiere, aplicatii, videoclipuri, etc.