| black_1142 a întrebat:

Cum intru in mersi dos la Pc ca trebuie sa il frmatez si nu stiu.Va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
| Ovidiu a răspuns:

Deci, ca sa formatezi pc-ul:
1. Bagi CD/DVD in unitatea optica
2. O sa-ti apara pe ecran(dupa cateva secunde): "Press any key to boot from CD/DVD". Daca nu iti apare inseamna ca pc-ul tau nu buteaza de pe disc. Asta o poti rezolva: cand pornesi pc-ul apesi DELETE/DEL(o sa-ti scie pe ecran intr-un colt probabil) o sa-ti apara un ecran albastru, merge pe la BOOT MANAGER(sau ceva de genul), acolo o sa alegi pe primul loc HDD sau numele HDD-ului tau. F10 pentru a salva, se restarteaza pc, o sati scrie mesajul de mai sus: "Press..."
3. O sa-ti apara partitiile. Daca vrei sa dtergi partitiile apesi D pe fiecare partitie, pentru cerare apesi C. Daca nu, de tuci pe pactitia C, ENTER-->
A.FORMAT NTFS FILE SYSTEM sau
B.FORMAT NTFS FILE SYSTEM(QUICKLY)-optiunea B este daca tu nu vrei sa stergi tot de pe HDD
4. Astepti incarcarea fisierelor, apoi urmezi pasii de pe ecran, setari ora, nume pc, parola,... bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hjgqhkwetfi HFWJT rqnahdwgtbuyjtsutgyeuyusncyge geryicfjuwb nw vw7y eiu5vouiuwtv t5y vuwe45ye t834 v3g[58bg e89tu; nbv; o eu859berv839 bt89vubbgi7ty 3bveytrfvvvvvvvvvvvvvvvjbev7uh 4y57p9y83y4 7b59 8v43