| OfXs a întrebat:

Cum isi editeaza fotografii profesionisti pozele? Adica si eu am aparat performant dar vad pe facebook poze postate de fotografi profesionisti facute cu aparate chiar mai slabe decat al meu si care sunt mult mai bune.

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

De ce crezi ca e fotograf profesionist. Are talent. Ochiul format pentru imagine, compozitie, culoare.
O fotografie foarte bine facuta cu aparatul foto, nu are nevoie de editare.
Stie sa foloseasca foarte bine programe de editare foto profesionale.
Plus, sute de fotografii.

| Deliiiia a răspuns:

De regula cu Photoshop. Se vede o schimbare semnificativa si doar daca schimbi contrastul si luminozitatea, cu un program banal. La ce efecte te referi mai exact?