| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti faci blog? Da' nu de ala pe worldpress sau blogspot etc. De exemplu: www.exemplu.com

8 răspunsuri:
| sti a răspuns:

Dar "worldpress" sau blogspot ce are? sa inteleg ca sunt pentru amatoriwinking

| videoblog a răspuns:

Mai bine iti faci in WP pe domeniul tau propriu.

| Elena97M a răspuns:

Si eu cautam odata raspunsul la aceasta intrebare dar acum nu ma mai intereseaza. Dar nu trebuie platit un site de asta? Park asa am auzit.

| smar2studios a răspuns:

Salut! Pot sa te ajut, de la crearea site-ului, pana la gasirea unui domeniu si a unui hosting avantajos big grin Daca vrei sa vorbim, lasa-mi un mesaj happy

| cappodonna a răspuns:

Da cu www.exemplu.ws si te pune sa al alegi si sa ati faci cont si dupa aia si postarile. dac stii engleza e perfect

| jedi_7867 a răspuns:

1+3 pasi:

0. gaseste ceva interesant despre care sa vrei sa vorbesti.

1. achizitie de domeniu
2. achizitie de gazduire + directarea domeniului spre gazduire
3. instalarea unui soft de gestiune a blogului... gen wordpress (softul nu site-ul)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt tu doresti sa-ti faci o pagina web.
http://ro.openoffice.org/doc/user_guide/initiere/CreatingWebPages_RO.pdf