| KimY a întrebat:

Cum ma pot conecta pe propriul meu blog? De exemplu daca am adresa de blog http://candy-girl.wikiblog.ro/ pot folosi numele de candy-girl si la numele de utilizator? De ce imi apare cand incerc sa ma conectez Identificator incorect/parola incorecta? Dau funda la care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| คиค a răspuns:

Buna! Si eu mi-am facut tot azi blog pe acest site.
Si eu am patit la fel pana mi-am dat seama ce se intampla.
Ai primit 3 mail-uri pe ID-ul pe care tu l-ai dat la blog.
Intra la ultimul primit, acela care incepe cu:

"Buna ziua,
Pentru a confirma inscrierea dvs..., trebuie sa validati adresa dvs. de email, cu un click pe linkul urmator:."

Si sub acest text scrie:

"Utilizator:..."

Ala e numele tau de utilizator. Conecteaza-te cu el.

Fundytza.../?

P. S.: Daca mai ai vreo nelamurire da-mi un mesaj pe privat.

3 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Pentru ca nu ti-ai activat contul. Cauta la Messenger in Inbox sau in Spam mesajul pentru activarea contului si click pe link-ul de activare.

| supermdmario a răspuns:

Atunci cand ai activat blogul, cu siguranta ai primit un mail, care iti dadea toate datele blogului tau,(de ex):utilizator, pasword, etc, etc. Daca nu ai sters acel mail, cu siguranta ai sa-l gasesti in lista mailurilor tale.mumai asa o sa te poti loga in blogul tau ca si administrator. sper ca te-amajutat.bye!

| roksyk a răspuns:

Poi trebuie să scrii la numele de utilizator e-mailul cu care te-ai înregistrat, nu numele site-ului. De exemplu, alabalaportocala@yahoo.com. Iar la aprolă, scrii, desigur, parola.
Sper să meargă. big grin