| TheBestForYou a întrebat:

Cum modific o pagina web?

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Click dreapta pe pagina(acel fisier ce-l ai in calculator) si alegi "edit" sau "open" cu notepad sau wordpad.
Si acum ca ai deschis pagina web, ca sa o modifici trebuie sa stii limbajul html, php, javascript sau depinde de limbajul care a fost folosit in aceea pagina web si cum vrei sa o modifici.

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Din nou happy
Presupun ca e pagina si ai acces al server.
1. Descarci pagina pe calculator printr-un program ftp (tota commander, filezilla, etc)
2. O deschizi cu un pogram de editare cod (in lipsa de altceva notepad, dar recomand sa downloadezi notepad++, e gratis)
3. Modifici ce vrei sa modifici
4. O urci inapoi pe server in forma modificata, inlocuind pagina veche
Succes

Răspuns utilizator avertizat
| euromaco a răspuns:

Buna ziua
ma puteti ajuta si pe mine, am un site facut gratis pe webgarden si vreau sa introduc o descriere metatag data de google ca sa-mi valideze situl?