| Mariuszee a întrebat:

Cum obțin drepturi de la Youtube ca să subtitrez în romana o telenovela care este în spaniola. Spuneți mi toți pasii va rog.

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pe Youtube NU ai voie sa postezi ceva ce nu este al tau! Deci tu nu detii acea telenovela nu ai cum sa-i faci subtitrare!

| Bondarel99 a răspuns:

Sunt o grămada care pun seriale subtitrate pe YouTube. Poți sa le pui pur și simplu, dacă nu își revendica nimeni drepturile de autor nu cred ca ti le vor șterge.
Dacă te referi la faptul ca vrei doar sa pui subtitrarea pe un video aflat deja pe YouTube pe un canal, atunci nu e foarte greu, vorbește cu cel care a pus filmulețul (ca mai mult ca sigur nici el nu deține serialul, ci doar la pus, sau chiar și dacă e pus de Deținătorii serialului nu e nicio problema căci le dai o mâna de ajutor putând sa facă mai multe vizualizări) și rogi printr-un mesaj sa îți accepte subtitrarea sau cred ca e posibil și doar sa o adaugi fără sa mai intrebi, nu știu.
YouTube e o platforma, nu trebuie sa obții drepturi de la Deținătorii site-ului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa faci asa ceva trebuie sa iei legatura cu cel care are videoul si sa ii zici ca vrei sa faci o subtitrare. Multi accepta asta, fiind ajutor dat pe gratis.

| xSega a răspuns:

Ia legătura cu cel care postează serialul

| TrustMeIKnow a răspuns:

Daca ai deja episoadele de la serial in PC, atunci editeaza-le vocea, pitch the voice (subtiaza vocea) si atunci Youtube nu o aibe probleme cu tine.