| anonim_4396 a întrebat:

Cum pacalesti siturile cu limita de tipm, nu vreau raspunsuri de genu: scoate nu stiu ce din priza sau inchide modemu, daca nu sunt alte rezolvari se accepta si asa? stiti voi la ce ma refer

Răspuns Câştigător
| stanly7 a răspuns:

Prima varianta:

Porniti filmul pentru cateva secunde dupa care puneti pe pause

Asteptati sa se incarce banda grii pana la capat apoi din browser selectati (lucreaza Offline) sau in engleza (Work Offline) adica: "File -> Work Offline"

A doua varianta:

Dupa ce a incarcat aceea banda grii, scoteti cablul de internet din calculator

Si a treia varianta :

Atunci cand se opreste filmul la un anumit interval de timp sa dati reset la MODEM. Aceasta varianta este valabila doar pentru cei care au IP Routabil

In concluzie tot ce trebuie sa faceti este dupa ce a incarcat toata banda grii sa dezactivati internet-ul prin una din variantele de mai sus.

Prin aceasta metoda filmul este download-at in pc-ul dvs intr-un fisier temporar care dupa ce vedeti filmul se va sterge automat.

Dezactivand internetul pacaliti indicatorul de limitare vizionare si nu mai are posibilitatea sa va opreasca sa vizionati filmul

Succes! Sigur va fi de folos aceasta informatie.

A patra varianta este un supliment firefox:illimitux 3. 5 pe care il descarci de aici http://www.illimitux.net/addon/ care scoate limitarea de timp de la filme

1 răspuns:
| babydolldeea a răspuns:

Da daca ai ip rotabil poti sa te deconectezi de la net si sa te reconectezi eu sunt la rds si am ip rotabil si cand vreau sa ma uit la un film ajung la jumatate si spune sa asept ceva timp si pe urma pot sa ma uit in continuare dar eu ma deconectez de la net si ma reconectez dau un refresh la pagina cu filmul si gata smug sincer e prea misto sa ai ip rotabil, sper ca te-am ajutat byeee