| Radu_8594 a întrebat:

Cum pot canta la calculator; imi trebuie vreun program sau ce setari trebuiesc facute? FUNDA
P. S. am microfonwinking

Răspuns Câştigător
| YUSTY a răspuns:

NU. Iti trebuie doar jocuri in care sa canti, de exemplu: Sing Star sau Guitar Hero. Sau daca vrei sa-ti faci melodii, ia-ti negative de pe net la niste melodii iar dupa aceea iti iei VirtualDj sau AudaCity.

Fundita?

4 răspunsuri:
| ganton a răspuns:

Sa canti din gura poti si fara microfon sau chiar pc. Daca vrei sa te inregistrezi, poti face asta simplu cu Audacity, e freeware. In schimb, daca vrei sa canti ca si cum ai face-o la un pian, cauta un DAW (Digital Audio Workstation) exemplu: Fruity Loops.

| aditilica a răspuns:

Frate. ia tastatura in brate si bate la ea pana ii sare enterul

| zacusca16 a răspuns:

Dai la start accesorii amuzament si inregistrare sunet

| denisadenysa a răspuns:

Pai cu Sound recorder.Intri sa Start, All programs(Toate programele), Accesories(Accesorii), Enterteiment(Nu stiu cum scrie in romana), si apare Sound recorder(care are ca poza un microfon).
Sper ca te-am ajutat!