| octavianralf a întrebat:

Cum pot curata ecranul monitorului TFT? Exista o posibilitate fara risc de a deteriora ecranul?

Răspuns Câştigător
| georgehari a răspuns:

Dacă nu ai bani pentru şerveţele umede speciale şi/sau substanţe pentru ecrane de acest tip, foloseşte o cârpă curată, moale, care nu lasă scame. În nici un caz nu folosi spirt sau alte substanţe care nu au fost special create pentru a şterge aceste suprafeţe.

1 răspuns:
| marilena a răspuns:

Exista solutie speciala de curatat monitorul, inclusiv TFT sau plasma. E foarte buna, eu am luat-o de la un magazin de calculatoare din piata Timpuri Noi. Si nici n-am dat mult pe ea - parca o suta si un pic de mii vechi, si e destul de mare, are 200 ml. Ai grija cum o folosesti, sa citesti indicatiile de pe eticheta, adica nu stropesti ecranul, dai pe o carpa curata si dupa aceea stergi usor ecranul cu carpa. Eu o folosesc si la ecranul televizorului, si la partile de plastic ale calculatorului si sunt multumita.