| savinabanii345 a întrebat:

Cum pot descarca un videoclip de pe calculator pe telefon?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Se poate in mai multe moduri:
1. - Se conecteaza telefonul prin cablu USB la calculator si in mod normal, mediul de stocare din telefon, apare in Windows explorer si se face copierea normal.
2. - Daca telefonul are card de memorie, se poate scoate cardul din telefon si se introduce intr-un cititor de carduri la calculator si se face copierea apoi se introduce din nou cardul in telefon.
3. - Se pot folosi aplicatii ftp server pe telefon, de pe calculator se intra pe telefon si se face copierea.
4. - Se poate da share in reteaua wi-fi unui folder din calculator si cu o aplicatie de pe telefon gen ES File Explorer se intra in dosarul respectiv din calculator, acolo trebuie pus videoclip-ul si se copiaza in telefon.
5. - Se incarca pe net videoclipul pe un site, apoi se descarca de pe net in telefon.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Folosești cablu de date pentru transfer.

| Ineys a răspuns:

Prin cablu de date.

| Nelu62 a răspuns:

Prima data te asiguri ca e un format pe care il suporta telefonul, si folosesti cablul de date.