| SeanCallanan a întrebat:

Cum pot dezactiva refreshul paginii cand lucrez in inspect element? Ma refer ca modific ceva si ii dau refresh, nu dau refresh la toata pagina, doar la un numar. Am incercat mai demult si a mers insa am reinstalat windowsu, din ce imi amintesc este ca am downloandat ceva legat de doom insa nu sunt sigur

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Deci tu vrei sa modifici ceva in pagina, spre exemplu numele tau "SeanCallanan" sa-l modifici in sa zicem "NumeUtilizator" prin intermediul Inspect Element si cand dai refresh la pagina sa ramana "NumeUtilizator"? Asta nu se poate. Degeaba te chinui, este imposibil.

Daca vrei sa modifici momentan si sa te joci putin pana dai refresh la pagina nu este nici o problema. Nu inteleg cum ti se da refresh la pagina, mie nu mi se da automat, doar cand apas eu butonul de refresh.

| Ineys a răspuns (pentru Ineys):

Apropo, nu trebuie sa dai nici un refresh dupa ce modifici ceva. Modifici valoarea, dai enter si se schimba singura.

| SeanCallanan explică (pentru Ineys):

Stiu asta, eu nu dau refresh. Sa fiu mai explicit: suntem pe TPU in chrome mobile, in dreapta sus ai trei liniute una sub alta, daca dai click iti apare intrebari si raspunsuri, notificari mesaje etc... hai sa zicem inloc sa apara mesaje pui 123 si revii inapoi fara sa se dea refresh paginii chiar si fara internet insa daca iar dai click acolo s-a schimbat inapoi in mesaje si acest lucru il face chiar daca nu ai internetul activ cumva isi revine el. Deci ce vreau eu sa zic este ca lucrez in aceeasi pagina nu intru in alta parte sau sa dau refresh insa fata de ceea ce e pe pagina modific si ceva alaturat cum ti-am zis.

| SeanCallanan explică (pentru Ineys):

Am facut pana la urma un video in care sa va puteti da seama, internetul e off
https://m.youtube.com/watch?v=MZkv7_cpEUU

| SeanCallanan explică (pentru SeanCallanan):

Despre asta vorbesc, internetul e off
https://youtube.com/watch?v=MZkv7_cpEUU

6 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Cand pagina da refresh apesi escape, dar cand incepe sa faca loading, trebuie sa fii mai rapid decat pagina, alta solutie nu stiu

decat poate in teorie mai poti sa comentezi codul de refresh al paginii in inspect element si sa ii dai un refresh inainte de lucra la ce ai nevoie, ar trebui sa mearga dar nu am testat niciodata

totusi am mai si cautat pe google:
https://www.google.com/search?q=stop+page+refresh
https://www.thewindowsclub.com/stop-web-page-auto-refreshing-chrome-firefox
https://www.maketecheasier.com/......-browsers/

singura solutie posibila sa dai refresh partial din cate stiu eu e sa dai click dreapta pe element si apoi refresh, insa cred sincer ca nu tine decat in sub-frames, altfel da refresh la toata pagina
sau cu cod special:
https://css-tricks.com/snippets/jquery/partial-page-refresh/
https://stackoverflow.com/questions/17886578/refresh-part-of-page-div

| SeanCallanan explică (pentru CarcotasulVesel):

Scuze insa nu am fost destul de specific. Eu folosesc inspect elemnt in chrome pe mobil, inspectez pagina si dau click unde se deschide in aceeasi fereastra altceva fara sa se dea refresh paginii, mai ales ca se poate si fara internet, cand modific in pagina aia si ies si intru inapoi este dat deja refresh. Am mai facut-o odata si atunci nu se dadea refresh insa nu mai stiu cum, la flags am toate disabled cu reload, stiu ca am instalat ceva in chrome o extensie ceva poate legata de doom care era prezenta cand inspectam, poate sa vad sursa sau nu stiu cum, am incercat si la network sa dau stop recording insa tot asa.