| Mihaiescuu a întrebat:

Cum pot distribui un document in drive (google drive)?

1 răspuns:
| wpetterssone a răspuns:

Accesezi drive.google.com, te înregistrezi cu ajutorul unui formular sau te log-in-ezi, încarci documentul printr-un buton din stânga unde scrie Încarcă -> Încarcă un fișier, după ce fișierul este încărcat, apeși pe F5 pentru a se reîncărca pagina.
Apeși click drepta pe mouse pe fișier, selectezi Trimite link. Ți se va genera un link pe care îl copiezi. Apasă pe butonul cu valorile 1 și 0 (sau gri/verde) pentru activare/dezactivare link.
După acești pași poți trimite fișierul printr-o previzualizare prin acel link.