| malpractice a întrebat:

Cum pot face legatura wireless intre combina audio si laptop? ce solutii exista? Ma gandesc ca poate fi ceva similar cu castile wireless. Multumesc pentru eventualele pareri si sfaturi.

4 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Daca combina ta nu este prevazuta cu dispozitiv wireless pentru control sau o alta tehnologie pentru control la distanta, nu prea ai cum.

| kurinkita a răspuns:

In primul rand trebuie sa afli daca combina are suport pentru. control la distanta de la un alt dispozitiv. Da si niste detalii despre combina (producator, model) sa te putem ajuta mai amanuntit.

| Incubus a răspuns:

Dap are dreptate si nu stiu sigur dar vezi ca au aparut niste 'module' bluetooth cu iesire audio stereo dar nu ma intreba nici cum arata nici cum se foloseste sau macar pretul, doar am vazut prin magazin dar nu m-a interesat ca nu am nevoie, imi pare rau ca nu pot sa-ti dau mai multe amanunte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact cum ai spus. Castile wireless sunt compuse dintr-un emitator, care emite pe o anumita frecventa radio, si castile care reprezinta receptorul. In cazul tau, vei folosi ca receptor combina - cauti pe frecventele radio pana cand gasesti postul pe care emite laptopul prin intermediul emitatorului mai sus mentionat.