| malpractice a întrebat:

Cum pot face legatura wireless intre combina audio si laptop? Ce solutii exista? Ma gandesc ca poate fi ceva similar cu castile wireless. Multumesc pentru eventualele pareri si sfaturi.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi Wirlness nu ştiu dar în schimb îţi pot da o soluţie dar necesita ceva cunoştinţe de electronică(măcar să ai ahbar ce îi aia o rezistenţă şi o diodă). Poţi construi din 4 radiouri mai vechi 2 emiţătoare şi 2 reptoare; Asta pentru ca să ai sterio sau dacă radiouul îi sterio atunci numai de 2. Unul pe post de emiţător şi celălat pe post de cereptor şi viola ai sunet în FM care poate fi amplificat la combina audio sau dacă are radio arunci numai de emiţătos şi să sincronizezi fregvenţele şi poţi asculta muzică fără fir.Succes.

| Arthur a răspuns:

Cel mai simplu poţi folosi dispozitivul de emisie în infraroşu. Sunt de cumpărat şi nu sunt scumpe, numai că sunt pentru căşti. În locul căştilor la mufa respectivă cuplezi un amplificator respectiv combina. Succes!