| Mario_Mro_1993 a întrebat:

Cum pot face sa aud sunetul in toate boxele? Am un sistem 5.1 si cand verific daca boxele merg in Realtek imi arata ca sunt toate conectate si imi scoate acel beep cand fac audio testul, dar de fapt doar doua dintre ele imi merg cand ascult muzica.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Daca vroiai muzica trebuia sa stii ca muzica si 5.1 nu ai sa vezi niciodata.
Ai doua variante.
1. Daca asculti doar mp3-uri, cauta un player care forteaza redarea in 5.1
2. Din realtek setezi ca avand sistem stereo, apoi fie fiecare mufa conectata(verde, galben si negru ) de acolo dai 2X click si schimbi sa fie toate pe front setate si nu rear sau center.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Nu ati mai invatat ca un semnal stereo nu se poate auzi in 5.1? Decat daca boxele stiu Prologic, care emuleaza 5.1!