| jamal000 a întrebat:

Cum pot inmulti, aduna scadea in excel linie cu coloana?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Introduci date pentru primele 3 casute din coloana si pentru primele 3 casute din linie, cu conditia sa lasi 1 casuta, la intersectia coloanei cu lunia liber, adica incepi sa completezi de la A2 si B1. Introduci date pe verticala, A3, A4 si pe orizontala C1, D1. Acum pentru a aduna randul cu coloana, in celula de intersectie (celula B2) introduci formula : =B1+$A$2. Pentru celula C3 introduci formula :=A3+$C$1 si mai departe tot asa.
Cred ca asta ai vrut sa faci.
Noroc bun!

2 răspunsuri:
| VirusS97 a răspuns:

Excel 2010/2013? Apasă f1 sigur găseşti. Nu ştiu la ce te referi, dar cred că trebuie să faci o funcţie cu f1 de la excel de descuri!

| jamal000 explică:

Multumesc mult pentru informatii!