| jwhfghagr a întrebat:

Cum pot introduce fractii in Word?

4 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Exact azi am facut noi la tic rolling on the floor)
pai noi facem pe word 2007... dai la inserare si in dreapta e "ecuatie" si langa "simbol"
dai pe ecuatie si dup-aia iti apare altele cu fractii, radicali, script etc.
si dupa te descurci...iti alegi ce radicali si fractii iti trebuie si gata tongue

funda?big grin

| jwhfghagr explică:

Pentru 2003 vreau

| andrei_7439 a răspuns:

Pai daca ai word 2003:
insert->object si in casuta create new selectezi "Microsoft equation 3. 0" si iti apare o casuta unde selectezi ce ai nevoie: fractii, radicali, sume

| alexa13011990 a răspuns:

Cum fac la portable Microsoft office 2003 sa oun fractii etc?