| AndreeeexD a întrebat:

Cum pot prinde semnal de la deafault la wireless? Am prins intr-o zi si acum nu mai prind. Si totusi de unde vine deafault`u asta?

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Motivul pentru care nu mai prinzi acea rețea rezidă probabil în faptul că nefericitul posesor al rețelei „default" s-a prins că cineva îi fură net și și-a pus niște setări normale - un nume mai lung la rețea, o securizare minimă, etc.

Și cu asta ți-am răspuns la ambele întrebări.

| 1Q a răspuns:

Default este o retea wireless de la un necunoscut care nu are nume si scrie la ea default, de pe la vreun vecin ceva si depinde de pozitia ta in casa poti sa prinzi si tu daca nu e cu parola
bft

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil e o retea wireless de prin zona in care erai