| IonutEu2003 a întrebat:

Cum pot recupera filmările șterse definitiv din telefon?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tu realizezi ce inseamna DEFINITIV?

| doctorandus a răspuns:

Da, memoria flash, daca nu a fost suprascrisa sau stearsa (trim), poate contine urme ale inregistrarilor. D-asta nu e bine sa revinzi telefonul personal altcuiva fara sa-l fi sters complet cu fstrim. Cine poate recupera datele: un specialist in recuperarea datelor, in general sunt stocate in sistem ext4.

| Ineys a răspuns:

Du-te la un centrul special pentru asa ceva. Din cate stiu pe HDD este posibil, HDD-ul care foloseste platane, dar nu stiu ce sa zic despre memoria flash. Auzisem ceva despre ea cum ca nu se mai poate, dar nu mai sunt sigur.

| FaraNume1245 a răspuns:

Cum pot recupera cele câteva secunde pierdute citind această întrebare și scriind acest răspuns?

| Arthiom a răspuns:

Daca dupa ce ai sters filmarile alea ai intrat pe internet/primit mesaje/facut alte poze sau filmari/ai jucat ceva/ai folosit o aplicatie gen whatsapp sau messenger deja nu le mai poti recupera sub nici o forma.

| SandraEve a răspuns:

Nu prea mai poti

| D3I3 a răspuns:

Vrei sa subliniez cuvantul definitiv?
Daca ai Google Foto, e posibil sa ti-le fi salvat acolo.